Sv. Konstantīns

Go2holiday

Go2holiday


Sv. Konstantīns un Helēna atrodas 10 km attālumā no Varnas un 8 km attālumā no kūrorta “ Zelta Smiltis” . Šī piejūras kūrorta celtniecība tika sākta 1908.gadā, kad tika uzcelta pirmā viesnīca. Kūrorts ir neliels, bet skaists.Tas ir viens no visvecākajiem Bulgārijas Melnās jūras piekrastes kūrortiem, kurš 2008. gadā svinēja savu 100. gadu pastāvēšanu.Šis kūrorts atšķiras ar savām tradīcijām un viesmīlību. Tas atrodas senatnīgā parkā, kurā aug cipreses, lilijas un kurām piekļaujas klusi līcīši, smilšu pludmales un klinšaini zemesragi. Kūrorts savu nosaukumu iemantojis pateicoties 17. gs. uzceltajam Sv. Konstantīna un Helēnas klosterim, no kura mūsdienās ir saglabājies tikai zvanu tornis. Leģenda vēsta, ka zem akmens plāksnes pie altāra ir avots ar svēto ūdeni.

Kūrorta atrašanās vietu raksturo specifisks mikroklimats un brīvo anjonu augsta koncentrācija gaisā. Visas šīs dabas bagātības veicina ne tikai mierinošu, bet arī dziedinošu iedarbību. Atpūtnieki šeit tiek gaidīti visa gada garumā. Tas piedāvā lielisku iespēju atpūsties un relaksēties klusumā un mierā. Var tīksmināties par pastaigām pa parka alejām, jūras peldēm, saules vannām pludmalē.Vakaros visdažādākie restorāni aicina izgaršot nacionālos ēdienus un noskatīties folkloras priekšnesumus. Šis kūrorts ir viena no labākajām vietām Bulgārijā, jo tieši klusuma un miera dēļ nelielais kūrorts piemērots mierīgai atpūtai ģimenes lokā.

Viesnīcu piedāvājums ir visai plašs- no lepnām četru, piecu zvaigžņu līdz demokrātiskām trīszvaigžņu un standarta divzvaigžņu viesnīcām.

Kūrorts atrodas brīnišķīga līča stāvā krastā, uz kura smalko kvarca smilšu pludmali ved daudzas kāpnes.Pludmales garums ir 5 km un josla ir šaurāka nekā citur – tikai 50 – 80 m plata, un ir lieliski aprīkota. Pludmales smiltis ir smalkas patīkami zeltainā krāsā.

Kūrorts ir slavens ar saviem daudzajiem karstajiem minerālavotiem, kuru temperatūra sasniedz pat + 42 °C. Avotu šeit ir tik daudz, ka tie pat ietek tieši jūrā, kā rezultātā piekraste šeit ir nedaudz siltāka kā citos kūrortos. Šajā kūrortā ir izveidoti vairāki SPA kompleksi un balneoloģijas centri, kuri piedāvā vairāk par 100 dažāda veida procedūras. Kūrortā ir arī baseini ar karstu minerālūdeni, kuri ir slaveni ar savām dziednieciskajām īpašībām.