Saulainais krasts

Go2holiday
Go2holidayKūrorts tika atklāts 1957.gadā. Saulainais krasts ir viens no lielākiem Bulgārijas kūrortiem, kurā nav vietējo iedzīvotāju – tas atrodas pie Melnās jūras, 32 km uz ziemeļiem no Burgasas pilsētas un 90 km no Varnas. Kūrortu no ziemeļu puses iekļauj kalni–Stara Planina un no dienvidu puses jūra. Maigs Vidusjūras klimats - 1700 stundas saules no maija līdz oktobrim. Vidēji gaisa temperatūra ir ap 27 ºC, bet ūdens temperatūra sasniedz 25 ºC. Plašā pludmale veido lagūnas daļu, ko ieskauj divi kalnu masīvi un tā ir aptuveni 8 km gara un joslas platums svārstās līdz 100 m. Smalkas zeltainas smiltis, skaistas kāpas, jūra un kalni. Kūrorta Saulainais krasts pludmalēm, pēc ūdens un smilšu tīrības izvērtēšanas, piešķirts "Zilais karogs”, kas apliecina pludmaļu atbilstību augstas kvalitātes standartiem.

Saulainais krasts ir viens no slavenākajiem un rosīgākajiem Bulgārijas kūrortiem šeit ir 2, 3 un 4 zvaigžņu viesnīcu ķēdi, kas izbūvētas uz līdzenuma gar pludmales joslu, un tajā ir vairāk nekā 200 viesnīcas, villas, pansijas.Tās turpina aktīvi attīstīties– tiek celtas jaunas viesnīcas, atvērti jauni veikali un restorāni. Kūrortā ir ārstniecisko minerālūdeņu avoti, tiem piemīt dziednieciskas īpašības, kas plaši tiek pielietoti dažādās procedūrās.

Kūrortā ir daudz veikalu, kazino, naktsklubu, tavernas, kurās uzstājas folkloras grupas ar daudzveidīgām programmām tā ir lieliska iespēja aktīvi pavadīt vakarus. Viena no patīkamākajām baudām Bulgārijā un it īpaši Saulainajā krastā – tā ir apbrīnojamā bulgāru virtuve, šeit var līdz sātam pamieloties ar neparasti gardiem augļiem un dārzeņiem, nobaudīt lieliskus gaļas, zivju ēdienus un salātus, kā arī sajust lieliskā vīna garšu. Viss Saules krasts ir pieblīvēts bāriem un restorāniem, ielas ēstuvītēm ar pankūkām un ogļu krāsniņām ar barbekjū.

Kūrortā ir plašas iespējas atpūtas laikā pievērsties sportiskām aktivitātēm – ideāli apstākļi, lai burātu ar vējdēli, brauktu ar ūdensslēpēm,spēlētu tenisu, pludmales volejbolu, minigolfu, boulingu, un asāku izjūtu un piedzīvojumu cienītājiem ir pieejams ūdensatrakciju parks "Action Aquapark”. Šajā parkā ir 30 dažādas ūdensatrakcijas, tai skaitā tādas, kuru nosaukums vien jau izraisa asas izjūtas: "Kamikadze", "Niagara" un "Melnais caurums".

No kūrorta Saulainais krasts tiek piedāvāta iespēja doties ekskursijās ne tikai pa Bulgāriju, bet arī aiz tās robežām. Tas jums nodrošinās vēl daudzpusīgu atpūtu, radīs spēcīgus, siltus un paliekošus iespaidus un atmiņas.