Nesebra

Go2holiday

Nesebra ir izvietota uz gleznainas salas un ir pasakaini skaista pilsēta. Tā atrodas 120 km no Varnas, un 34 km no Burgas. Šī senā pilsēta apbur ar savu neparasto skaistumu un atmosfēru. Nesebra ir kā mozaīka, kas savu kopēju veidolu ieguvusi, gadsimtu pēc gadsimta saliekot daļas no senajiem Atēnu laikiem līdz pat mūsdienām. Vecpilsēta pamanāma jau no tālienes – tā ir uz salas. Melnajā jūrā izaugusi autentisku namiņu un ieliņu pilsētiņa, ko ar kontinentu savieno garš mols. Pilsēta, kuru bieži dēvē arī par Melnās jūras pērli, cēlusies no maza zvejnieku ciemata, kurš bija pazīstams jau 7. gs., un mūsdienās ir pāraugusi lielā un skaistā pilsētā. Nesebra ir kā pilsēta-muzejs zem klajām debesīm, kuru veidojusi gandrīz trīs tūkstošgades gara dažādu tautu vēsture. Nesebrā uzplauka trāķiešu kultūra, no tiem laikiem pilsētā ir saglabājusies daļa cietokšņa sienas un vārti. Trāķija bija diezgan noslēpumaina civilizācija, kurai nebija savas rakstības, bet kura bija pazīstama ar augstu kultūras līmeni. Reiz pilsēta bija izslavēta ar četriem dučiem dievnamu, taču daudzi no tiem diemžēl līdz mūsu dienām nav saglabājušies, līdz mūsdienām saglabājušies vairs tikai pāris. Senajās baznīcās, kuras saglabājušās, tagad iekārtotas mākslas galerijas, tikai dažās vēl var apskatīt lieliskos sienu gleznojumus – freskas. Pilsētā nav daudz augstu ēku, jo turku valdīšanas laikā bulgāriem neatļāva celt mājas, kuru augstums pārsniegtu jātnieka uz zirga garumu. Ēku pirmie stāvi būvēti no akmeņiem, augšējie – no koka. Neskatoties uz to, ka pilsēta vairākkārt tikusi iekarota un pārgājusi no viena valdnieka pie cita, tajā tik un tā ir saglabājušās senās celtnes. Šī unikālā pilsēta-muzejs ir iekļauta UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā un ir viena no 8 iekļautajām Bulgārijas pērlēm.


20. gs. pirmajā pusē Nesebra sāka plaukt – nu jau kā viens no svarīgākajiem Bulgārijas kūrortiem.Tieši nelielais attālums no saulainā kūrorta mazajai pussalas pilsētiņai atnesis pasaules slavu, jo tūristi, kuri atpūšas Bulgārijas kūrortos, ar interesi to aplūko. No vecpilsētas uz jauno pilsētas daļu pa promenādi tūristus vadā improvizēts vilcieniņš.


Nesebras jaunie rajoni izkārtojušies gar piekrasti kontinentālajā daļā. Saulainajā piekrastē un jaunajā Nesebrā viena pēc otras tiek būvētas lielas viesnīcas.


Tikai mazie restorāni jūras malā, neskaitāmie suvenīru tirgotāji un mūsdienīgie veikali atsauc mūs realitātē.Vasarās šī miniatūrā pilsētiņa drīzāk līdzinās suvenīru veikalu un restorānu kvartālam nekā senai un vēsturiskai pilsētai. Lai vai kā, Nesebrā virmo īpatnēja aura – starp baznīcu gruvešiem bērni spēlē futbolu, tajā pašā laikā restaurēto un sakārtoto mājiņu ielas atgādina Itāliju un Vāciju, nevis Bulgāriju. It visur sastopamās kaijas un aromāts liecina par svaigajām zivīm, ko vietējie zvejnieki ik dienas sazvejo Melnajā jūrā.


Pludmalē ir nelieli omulīgi bāri gar jūru, kuri aicina uzkavēties piekrastē nedaudz ilgāk. Pilsētā ik uz soļa ir restorāni, kafejnīcas un tavernas, kuras piedāvā svaigi zvejotas jūras veltes. Nesebras vecpilsētā iespējams par ļoti pievilcīgu cenu garšīgi paēst. Ēstuves piedāvā svaigi zvejotas jūras veltes, kas gatavotas pēc senām nacionālās virtuves receptēm, kā arī varēsiet baudīt lielisku vietējo vīnu. Tikai nepadodieties aicinājumiem pirmajam sastaptajam vīrelim, kas vilina apmeklētājus savā tavernā! Izpētiet nelielo pilsētu, sameklējiet terasi ar, jūsuprāt, skaistāko skatu painteresējieties par ēdienkarti, bet bonusā saņemsiet viesmīlīgu apkalpotāju un fantastisku skatu uz saulrietu jūrā.