Balčika

Go2holiday
Bulgārijas Melnās jūras piekrastes pērle - sena pilsēta Balčika, kas atrodas 40 km attālumā uz ziemeļaustrumiem no Varnas un 70 km attālumā no Rumānijas. Pilsēta nosaukumu ir ieguvusi pateicoties baltajām klintīm, kas ieskauj šo pilsētu. Balčika skaitās viena no vecākajām Bulgārijas pilsētām, kā arī pēc nozīmīguma trešā lielākā osta pēc Burgas un Varnas pilsētas ostām. Pilsēta majestātiski plešas uz kalnu terasēm, kuras stiepjas uz leju līdz pat jūrai. Pilsēta ir dibināta 2500 gadus atpakaļ uz baltām kaļķakmens klintīm un ir viena no senākajām grieķu kolonijām Melnās jūras piekrastē. Kaliakras rags, uz kura atrodas Balčika, ir apvīts ar dažādiem mītiem un leģendām. Rags iestiepies dziļi jūrā un to veido 60-70 m augstas kaļķakmens klintis, tā nepieejamība bijusi viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ šeit tika uzbūvēts senais Tirizas cietoksnis. Viduslaiku cietokšņa drupas apskatāmas arī mūsdienās, tajās ierīkots arheoloģijas muzejs un restorāns.

Līdz šim laikam kalnu aizās strāvo minerālūdens avoti, kuri Bulgārijā tiek uzskatīti par lielu vērtību un kopā ar rozi ir atzīti par valsts simboliem.

Pludmale ir ļoti dažāda, vietām uz to var doties tikai lejā kāpjot pa kāpnēm, savukārt, kūrorta austrumu daļā jau ir lēzena pludmale.Tuvāk kūrorta rietumu daļai pludmale ir akmeņaina.

Balčika ir īpaša ar sērūdeņraža minerālavotiem, kā arī piedāvā izbaudīt peldi dubļu vannās. Jūras klimats un minerālvannas ir lieliska kombinācija pilnvērtīgai atpūtai.

1,5 km no pilsētas atrodas skaists botāniskais dārzs, kurā uz 65000 m2 teritorijā aug vairāk nekā 3000 unikālu augu sugu no visas pasaules. Dārzu caurvij akmens celiņu tīkls, kuri kādreiz bija pārklāti ar tepiķiem. Dārzs radās četrdesmitajos gados. Balčikas pilsētas skaistums savaldzināja rumāņu karalieni Mariju, tāpēc viņa šeit uzcēla savu vasaras rezidenci, kuru nosauca „Klusā ligzda”.

Balčika ir orientēta uz mierīgu atpūtu, šeit nav lielas tūristu kņadas un aktīvas naktsdzīves.