Albena

Go2holiday

Go2holiday

Go2holiday
Albena - Melnās jūras pērle! Viens no skaistākajiem kūrortu kompleksiem, kurš izveidot 1969. gadā un kurā nav vietējo iedzīvotāju. Albena atrodas Bulgārijas Rivjēras ziemeļu daļā, ap 40 km no Varnas un 10 km no kūrorta «Zelta smiltis». Albena ir viens no deviņiem Bulgārijas kūrortiem, kas ir ieguvis novērtējumu - „Zilo karogu" par ekoloģiski tīrām pludmalēm.

Albena ir kūrorts ar pievilcīgām, labas kvalitātes viesnīcām, tur ir vairāk kā 40 viesnīcas (2-, 3-, 4- zvaigžņu), kuras vienlaikus var uzņemt ap 15 000 tūristu.Viesnīcas piedāvā visdažādākās izklaides, un dažādu pakalpojumu plašu klāstu. No daudzām modernajām un mājīgajām viesnīcām (un to numuriem) paveras brīnišķīgs panorāmas skats uz jūru. Pludmale aptuveni 5 km gara, un joslas platums svārstās līdz 200 m. ar skaistām smalkām baltām un zeltainām smiltīm. Ieieja jūrā ir smilšaina un lēzena līdz ar to ir droša pat maziem bērniem.

Albenā ir ekoloģiski tīrs un eksotisks transports - karietes, faetoni, velorikšas (četru riteņu velosipēdi), mini vilcieni ar kuru var pārvietoties visas dienas garumā pa konkrētu izstrādātu maršrutu. Šeit nav pierastā pilsētas trokšņa un automašīnu dunoņas.

Kūrortā bērnus iepriecēs izklaides parks, dažādas atrakcijas, akvaparks „ Aqvamania” kurš aizņem gandrīz 30000 kv.m, bērnu baseini un diskotēkas. Savukārt, pieaugušajiem savus pakalpojumus piedāvā arī daudzie augstas klases restorāni, diskotēkas, klubi un alus bāri, ielas ēstuves, kur varēsiet pamieloties ar neparasti gardiem augļiem un dārzeņiem, nobaudīt lieliskus gaļas, zivju ēdienus un salātus, kā arī sajust lieliskā vīna garšu.

Plaši pieejamas atveseļošanās centri un balneoloģijas centrs ar dažādiem pakalpojumiem – masāžas, aromterapijas, dubļu vannas, klasiskas, gan eksotiskas dziednieciskās un kosmētiskās procedūras. Veiksmīgi kūrorts attīstās arī konferenču un kongresu tūrisma jomā. Albenā tiek rīkoti daudzi festivāli, konferences, konkursi, koncerti, sporta sacensības, t. sk. arī starptautiskas.

Albena ir viens no sporta kūrortiem. Albenas sporta simbols ir zirgu bāze ar skolu, kurā apmāca jāšanu ar zirgiem. Jūs varēsiet arī uzspēlēt basketbolu, volejbolu, futbolu, tenisu, mini golfu un boulingu, nodarboties ar aerobiku, pavizināties ar velosipēdiem. Sērfings, ūdensslēpošana, zemūdens peldēšanas aprīkojums, izpletņi, paraplāni . Vakaros Jūs variet patīkami atpūsties diskotēkās un nakts klubos.

Albenā ir aizsargājams dabas parks “ Baltata” , tā teritorija aizņem 18.2 h.lielu platību un tas atrodas pie upes Batova. Rezervātā ir vairāk kā 250 augu sugas, no kurām 16 ir iekļautas aizsargājamo augu sarakstā.